Ben Kimim

adnan arican

Üroloji Uzm. Dr.Adnan Arican

1954 yılında Ordu / Mesudiye’de doğdum.Atatürk İlkokul ‘unu, 19 Mayıs Ortaokul ve Lisesi ‘ ni Samsunda bitirdim . 1978 yılında mezun olduğum Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakülte sinin ardından,1982’de de aynı üniversiteye bağlı 19 Mayıs Ünv.Tıp Fakültesinden (OMÜ) Üroloji ihtisasını aldım.Burada bir süre görev yaptıktan sonra ürolojide açık , endoskopik cerrahi yöntemleri, TRUS-Bx,TURP,TURP.Greenlight girişimleri ,ESWL, Endoskopik taş kırma,URS, varikosel mikro cerrahi ,mikro TESE yöntemlerini öğrenip geliştirdim. Ayrıca Ürolojik laparos kopik cerrahi de yapmaktayım.

22 yıl Giresun SSK hastanesinde Üroloji uzmanı olarak görev yaptım . Başhekim Yardımcısı ve Başhekimlik gibi idari görev lerde de bulundum . Giresun ‘da hizmet veren Özel Arıtaş Böbrek Taşı Kırma merkezi kurdum. İçerisinde Star Litotriptör (ESWL cihazı), Pneumatik Litotriptör, Sistoskop, Uroflowmetre cihazı, ultrason ve 4 sağlık personeli ile 10 sene boyunca Giresun ve Karadeniz bölgesine hizmet verdim.
Emekli olduktan sonra İstanbula yerleştim.Bahçelievler Özel Yaşam Hastanesin de 2007 yılındanberi üroloji uzmanı ,1 yıldır da Başhekim Yardımcısı olarak olarak görev yaptım.Ayrıca Özel Yaşam Hastanesi Taş Kırma Merkezini çalıştırdım.
Ailevi nedelerden İstanbul Asya tarafında ikamet etmeye başlayınca Özel Yaşam Hastanesinden ayrılıp 01.10.2012 de Çamlıca Hospitalium Hastanesinde çalışmaya başladım yak laşık 9 aydır çalıştığım hastaneden bazı eksiklikler nedeniyle ayrılmaya karar verdim.

12.09.2013 tarihinde Çengelköyde Özel Medivia Hastanesinde göreve başladım.Ürolojik cinsel organ hastalıklarda uygulanan ESWT (yüksek enerjili ses dalgaları ile tedavi),Prostat içi enjeksiyon ve TENS (elektrik uyarım) tedavi metodlarını kurdum ve geliştirdim.Ayrıca erkeklerin başını ağrıtan kronik prostatit, sertleşme bozukluğu hastalıklarında tanı ve tedavi metodları hakkında yaygın klinik uygulamalar (ESWT,intra prostatik enjeksiyon,genital tens,cinsel uyarı testi gibi) yaptım.Hatta Türkiyede “KRONİK PROSTATİT TANI ve TEDAVİSİ” ile uğraşan 3-5 hekimden biriyim.2 yıldır Özel Medivia hastanesinde başhekim yardımcılığı da yaptım.31.08.2020 tarihinde çok severek şevkle çalıştığım Medivia Hastanesinden özel nedenlerden dolayı istemeyerek ayrılarak çocukluğumun ve gençliğimin geçtiği Samsunda aktif ürolojik uygulamaları yapabileceğim Özel Liman Hastanesinde 09.10.2020 tarihinde göreve başladım . Yetiştiğim şehirde olmaktan mutluyum…

Adres Bilgileri
Mevlama Mh.753.Sk.No:3 Altunevler K:4
D:10 Atakum/Samsun
Cep Telefonu
90 (532) 224 32 60
E-Posta
arican28@gmail.com
Kişisel Web Sayfası :
www.adnanarican.com

Comments are closed.